Při výběru nových bot je zapotřebí zvažovat nejen cenu a design, vždy je vhodné se zaměřit rovněž na to, jak je na tom vámi zvolená obuv ze zdravotního hlediska. Určitě nečekejte na to, až vás začnou trápit potíže s prsty, klouby, kotníky a chodidly obecně, pak už totiž může být pozdě. Obuv je nepochybně dobré volit jako určité preventivní opatření před vznikem otoků, puchýřů, případně závažnějších potíží. V současnosti je už poměrně široce dostupná zdravotní obuv. Jaký má vliv na vaše chodidla?
Obuv Santé ponechává prstům na nohou přirozenou volnost
Pěknou ukázkou toho, jak mohou moderní a nezávadné boty vypadat, je zdravotní obuv Santé. Nabízí jak klasické boty na vycházky a pro celodenní nošení, tak i sandále a pantofle, které oceníte zejména v domácích podmínkách. Obuv Santé klade důraz především na komfort. Je uzpůsobena tvarům chodidel, takže zvolíte-li správnou velikost bot, nikdy vás v nich nebudou tlačit prsty, kotníky budou dobře a přirozeně fixované. Zdravotní obuv se typicky vyznačuje širšími kulatějšími špičkami, díky nimž mají prsty potřebnou volnost, což zamezuje vzniku otlačenin a puchýřů, v delším horizontu pak tvorbě takzvaných vbočených palců.
Podrážka ovlivňuje pohodlí a zdraví vašich chodidel
Zdravotní obuv se pozná dle kvalitní podrážky. Je měkká a pružná, takže dokonale kopíruje pohyby nohou a dobře tlumí nárazy od země. U klasických laciných bot se lidé často při delší chůzi potýkají s bolestmi, jež jsou způsobené právě tvrdou podrážkou. Nárazy se pak negativně projevují nejen na chodidlech, ale také celkově na dolních končetinách, potažmo páteři a zádech.
Zapomeňte na boty na vysokých podpatcích
Pro zdravotní obuv platí, že nemívá vysoké podpatky. Ty totiž stojí za řadou zdravotních potíží. Pakliže intenzivně nosíte obuv s vysokými podpatky, je zde poměrně velká pravděpodobnost, že vás brzy čekají potíže s chodidly. Používáním zdravotní obuvi se tomuto riziku vyhnete.