Ne všichni mají talent na všechno. Někomu jde sport, další umí kreslit, jiný oplývá hudebním sluchem. Nikde však není stanovené, že na hudební nástroj mohou hrát jenom ti, co pro to mají nadání. Naučit se hrát na cokoliv má řadu pozitivních dopadů.
Hraní na hudební nástroj je koníčkem vhodným opravdu pro kohokoliv. Romantici mohou zkusit klavír, výbušné povahy třeba bicí nástroje. K milovníkům přírody a táboření sedí kytara či ukulele. A jaký hudební nástroj padne vám?
Na výmluvy v 21. století není prostor
Nemáte čas chodit na hodiny hraní na hudební nástroj? Výuka v ZUŠ je příliš drahá? Bydlíte na vesnici a nemáte možnost dojíždět do města? Nezbývá vám čas věnovat se hraní pravidelně? Tohle všechno jsou jen výmluvy. V 21. století je totiž klidně možné naučit se hrát na hudební nástroj online. Buď si vyberete nějaký placený kurz, nebo prostě prohledáte návody na YouTube a jinde. Řada materiálů je dostupných zcela zdarma.
Samozřejmě záleží i na tom, jaký nástroj si vyberete. Naučit se na kytaru či piano může být s pomocí internetu snazší než například na klarinet, jsou to více rozšířené nástroje.
Obohaťte svůj život
I kdyby vám hraní příliš nešlo, učením se něčeho nového rozhodněte prospějete svým mozkovým závitům, procvičíte si paměť a rozvinete své schopnosti. Podpoříte kreativitu, zapojíte nové části mozku, probudíte jiné mozkové neurony.
Člověk je poměrně všestranný tvor. Je chybou rozvíjet se pouze jednostranně. Učení se hře na hudební nástroj podporuje kreativitu, zlepšuje koordinaci, zvyšuje sebevědomí, rozvíjí paměť. Potřebujete více argumentů?
Tvořte hudbu elektronicky
A pokud se na hraní opravdu necítíte, můžete produkovat hudbu i jinak – elektronicky. Pořiďte si DJ mixpult a zkoušejte kombinovat různé tóny i melodie právě pomocí něj. Bude vás to bavit!