Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Jak správně investovat do zlata?

Možná se ptáte, jak „vycucat“ ze zlata co největší potenciál. Ze všeho nejdříve je potřeba si uvědomit, že se jedná o čistě dlouhodobou investici.

Pokud jste tedy v posledních měsících zpozorovali prudký nárůst ceny zlata, nemusíte vůbec panikařit. I přesto je vhodný čas k nákupu. Zlato není drahé.

Váš totiž zajímá jeho výkonnost v řádu patnácti, dvaceti, dvaceti pěti i více let. V takto dlouhém horizontu opravdu nezáleží na událostech několika málo měsíců.

Přední analytici z celého světa navíc jasně říkají, že v blízké budoucnosti zlato podraží ještě několikanásobně. Přece jen je ho na světě omezené množství, zatímco poptávka ze strany průmyslových oborů, bank, států i investorů stále roste.

Čím déle tedy budete čekat na „vhodný okamžik“, tím spíše vám uteče a zbydou vám jen oči pro pláč.

Nepodceňte nenasytnost některých českých prodejců

Žádná česká mincovna nevyrábí vlastní zlaté slitky. Jednotliví čeští obchodníci je tak dováží ze zahraničí – Švýcarska, Německa, Austrálie…

Nejspíše vám je jasné, že proces přepravy něčeho tak cenného není zrovna hračka. Navíc musíte zaplatit řadu odborníků. K tomu připočtěte přehnaně vysoké marže některých českých prodejců a máte recept na katastrofu.

Úplně stejný slitek o stejné hmotnosti a ryzosti tak pořídíte klidně o několik tisíc korun levněji/dráž. Pokud budete takto utrácet například po dobu dvaceti let, prostě a jednoduše vyhodíte z okna stovky tisíc korun.

Co z toho plyne? Pečlivě porovnávejte nabídky různých prodejců a věřte jen těm, kteří jsou nejlevnější (samozřejmě v rámci rozumných mezí, abyste nenaletěli).

Určitě si kupujte pouze klasické fyzické slitky či cihličky. Zapomeňte na jakési virtuální vlastnictví. Ignorujte i akcie zlatých dolů a „výhodné“ bankovní spoření do zlata, které z vás akorát vycucá peníze.