Emilio Pucci
Vstoupil do módního průmyslu roku 1948 a rychle se stal známý pro své kaleidoskopické textilní vzory (divoké barevné vzory – něco jako když se podíváte do kaleidoskopu). Tyto vzory se rozšířily také do dalších italských produktů – například skútry Vespa či psací stroje Olivetti.
Roberto Capucci
Capucci přistupoval ke své práci jako umělec, vytvářel ne tolik oblečení jako umělecká díla.
Valentino Gavarni
Jedná se o pravděpodobně nejdůležitějšího italského designéra, který působil v 60. letech 20. století. Vytváří ležérní oblečení pro každý den a je známý taktéž svou zálibou v zářivě červených látkách. Jeho slavnými klientkami byly například Sophia Lauren, Gwyneth Paltrow, Jucqueline Kennedy.
Walter Ambini, Krizia a Missoni
Trvalá konkurence mezi Florencií a Římem přispěla k vzestupu Milána, který se jako centrum pánské i dámské módy objevil až v roce 1970. Sem také přesunuli své ateliéry Walter Ambini, Krizia a Missoni.
Giorgio Armani
V 70. letech provedl Armani revoluci v pánském oblečení – nestrukturované bundy a svůdně elegantní svetry. Armaniho oblečení se objevilo ve filmu z roku 1980 – Americký gigolo. Taktéž dámské oblečení se vyznačuje jednoduchou elegancí a luxusního minimalismu.
Gianni Versace
Versace změnil jednoduchou elegantní módu na vyzývavou a sexy – typické jsou například vědomě ošklivé šaty, které odhalují tělo. Ty se staly symbolem na předávání Oscarů na začátku 21. století.
Franco Moschino
Moschino byl zastíněn Armani a Versacem, ale jeho oblečení bylo oblíbeno mezi ženami, které nechtěly být považováno za „oběti módy“.
Další designéři
Mezi dalšími designéry jmenujme třeba tyto: Romeo Gigli, Gianfranco Ferré, Laura Biagiotti (pletené oblečení), Renzo Rosso (zakladatel sportovního oblečení firmy Diesel), Gucci, Dolce & Gabbana, Miuccia Prada a další.